WissKI (8.x-3.6) - en to ro translation catalogue (151 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: select
ro: selectare

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: enabled
ro: activat

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Enabled
ro: Activat

en: Tags
ro: Etichete

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Logs
ro: Loguri

en: Password
ro: Parolă

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Parent
ro: Părinte

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: remove
ro: elimină

en: View
ro: Afișează

en: Length
ro: Lungime

en: Path
ro: Cale

en: <none>
ro: <nimic>

en: User
ro: Utilizator

en: Configure
ro: Configurează

en: Options
ro: Opțiuni

en: Create
ro: Crează

en: All
ro: Toate

en: Url
ro: URL

en: From
ro: De la

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Published
ro: Publicat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Contains
ro: Conține

en: Is less than
ro: Este mai mic decât

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is greater than
ro: Este mai mare decât

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: Mode
ro: Mod

en: Processor
ro: Procesor

en: Processors
ro: Procesatoare

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Table
ro: Tabel

en: Class
ro: Clasă

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Provider
ro: Furnizor

en: <All>
ro: <Toate>

en: Clone
ro: Clonare

en: Profile
ro: Profil

en: Close
ro: Închideți

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Change
ro: Modificare

en: in
ro: în

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: Result
ro: Rezultat

en: Query
ro: Interogare

en: Target type
ro: Tipul țintei

en: Entity
ro: Entitate

en: Revert
ro: Revenire

en: Empty
ro: Gol

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Installed
ro: Instalat

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
ro: @type: pentru %title revizia %revision a fost ștearsă.

en: Usage
ro: Utilizare

en: empty
ro: gol

en: More link
ro: Legătură "Mai mult"

en: contains
ro: conține

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Any
ro: Orice

en: Cardinality
ro: Cardinalitate

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Translate
ro: Traducere

en: Step
ro: Pas

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: No link
ro: Niciun link

en: Edit Link
ro: Editați legătura

en: Save and continue
ro: Salvează și continuă

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Bundle
ro: Pachet

en: not empty
ro: nu este gol

en: Ends with
ro: Se termină cu

en: Create new
ro: Creează unul nou

en: Add link
ro: Adăugare legătură

en: And max
ro: Și max

en: begins
ro: începe

en: ends
ro: sfârșește

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ro: Revizia din %revision-date a @type %title a fost ștearsă.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ro: @type: readus la reviyia %revision a %title.

en: Revert to earlier revision
ro: Revenire la o versiune anterioară

en: Delete earlier revision
ro: Șterge versiune anterioară

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Dependencies
ro: Dependențe

en: Filter value
ro: Valoarea de filtrare

en: Saved %label configuration.
ro: Configurație %label salvată.

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Exposed
ro: Expus

en: Bundle ID
ro: ID bundle

en: Query type
ro: TIpul interogării

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Linked to content
ro: Legat de conținut

en: Linked to file
ro: Legat de fișier

en: Nothing
ro: Nimic

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Enable @title menu link
ro: Activați legătura @title din meniu

en: Schema version
ro: Versiunea schemei

en: Link label to the referenced entity
ro: Legați eticheta către entitatea de referință

en: Link to the referenced entity
ro: Legătură la entitatea de referință

en: There is no @label yet.
ro: Deocamdată @label nu există.

en: The revision ID.
ro: ID-ul reviziei.

en: Menu %label has been updated.
ro: Meniul %label a fost actualizat.

en: Menu %label has been added.
ro: Meniul %label a fost adăugat.

en: Equality
ro: Egalitate

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
ro: @type %title a revenit la revizia din %revision-date.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: Revert to earlier revision of a translation
ro: Reveniți la versiunea anterioară a unei traduceri

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă
