WissKI (8.x-3.9) - en to sv translation catalogue (176 entries)

en: Title
sv: Titel

en: select
sv: välj

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: enabled
sv: aktiverad

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Read more
sv: Läs mer

en: optional
sv: valfri

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Tags
sv: Etiketter

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Logs
sv: Loggar

en: Password
sv: Lösenord

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Category
sv: Kategori

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add
sv: Lägg till

en: remove
sv: ta bort

en: View
sv: Visa

en: Length
sv: Längd

en: Path
sv: Sökväg

en: Event
sv: Händelse

en: name
sv: namn

en: <none>
sv: &lt;ingen&gt;

en: User
sv: Användare

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Options
sv: Alternativ

en: Create
sv: Skapa

en: All
sv: Alla

en: Url
sv: URL

en: From
sv: Från

en: Creation date
sv: Datum skapad

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Published
sv: Publicerad

en: Revisions
sv: Versioner

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Contains
sv: Innehåller

en: Is less than
sv: Är mindre än

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is greater than
sv: Är större än

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: Mode
sv: Läge

en: Merge
sv: Sammanfoga

en: Processors
sv: Bearbetare

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Table
sv: Tabell

en: Class
sv: Klass

en: Not installed
sv: Inte installerad.

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Provider
sv: Leverantör

en: <All>
sv: &lt;Alla&gt;

en: Clone
sv: Klona

en: Profile
sv: Profil

en: Close
sv: Stäng

en: Default language
sv: Förvalt språk

en: Authored on
sv: Författad

en: Hidden
sv: Dold

en: Change
sv: Ändra

en: in
sv: i

en: Tokens
sv: Ersättningstecken

en: Delimiter
sv: Avgränsare

en: Result
sv: Resultat

en: Query
sv: Databasfråga

en: Target type
sv: Måltyp

en: Entity
sv: Objekt

en: Revert
sv: Återställ

en: Empty
sv: Töm

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Installed
sv: Installerad

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: Changed
sv: Ändrad

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Lifetime
sv: Giltighetstid

en: Language code
sv: Språkkod

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
sv: @type: raderade version %revision av %title.

en: Usage
sv: Användning

en: empty
sv: tom

en: More link
sv: Länk "mer"

en: contains
sv: innehåller

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Any
sv: Alla

en: Cardinality
sv: Huvudsaklig

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Translate
sv: Översätt

en: Step
sv: Steg

en: Add profile
sv: Lägg till profil

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Speed
sv: Hastighet

en: No link
sv: Ingen länk

en: Edit Link
sv: Redigera länk

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: ends with
sv: slutar med

en: Contributors
sv: Bidragare

en: Comparison operator
sv: Jämförelsefunktion

en: not empty
sv: inte tom

en: Ends with
sv: Slutar med

en: Additional Settings
sv: Ytterligare inställningar

en: File upload
sv: Uppladdning av fil

en: Create new
sv: Skapa ny

en: Add link
sv: Lägg till länk

en: Numeric
sv: Numerisk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: No results
sv: Inget resultat

en: Min
sv: minsta

en: And max
sv: och maximalt

en: begins
sv: börjar

en: ends
sv: slutar

en: Invalid
sv: Ogiltig

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
sv: Versionen från %revision-date av %title (@type) har raderats.

en: @type: reverted %title revision %revision.
sv: @type: återställde version %revision av %title.

en: Revert to earlier revision
sv: Återgå till tidigare version

en: Delete earlier revision
sv: Radera tidigare version

en: Wrong
sv: Fel

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Dependencies
sv: Beroenden

en: Filter value
sv: Filtervärde

en: File URL
sv: URL för fil

en: Saved %label configuration.
sv: Sparade inställningar för %label.

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Exposed
sv: Exponerad

en: Bundle ID
sv: Paket ID

en: Constraints
sv: Restriktioner

en: Query type
sv: Typ av databasfråga

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: Linked to content
sv: Länkat till innehåll

en: Linked to file
sv: Länkat till fil

en: Nothing
sv: Inget

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Enable @title menu link
sv: Aktivera menylänk @title

en: Schema version
sv: Version av databasschema

en: Rendered entity
sv: Genererat objekt

en: Link label to the referenced entity
sv: Länketikett till det refererade objektet

en: Link to the referenced entity
sv: Länk för det refererade objektet

en: Is empty
sv: Är tom

en: There is no @label yet.
sv: Det finns ingen @label ännu.

en: The revision ID.
sv: ID-nummer för versionen.

en: Menu %label has been updated.
sv: Meny %label har uppdaterats.

en: Menu %label has been added.
sv: Meny %label har lagts till.

en: Start typing to find content or paste a URL.
sv: Börja skriva för att hitta innehåll eller klistra in en URL.

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
sv: @type %title har återställts till versionen från %revision-date.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Revert to earlier revision of a translation
sv: Återgå till tidigare version av en översättning

en: Renders an entity in a view mode.
sv: Genererar ett objekt i ett vyläge.

en: To view a revision, you also need permission to view the content item.
sv: För att se en version behöver du också behörighet att se innehållsobjektet.

en: To revert a revision, you also need permission to edit the content item.
sv: För att återställa en version behöver du också behörighet att redigera innehållsobjektet.

en: To delete a revision, you also need permission to delete the content item.
sv: För att radera en version behöver du också tillstånd att ta bort innehållsobjektet.
