WissKI (8.x-4.1) - en to bn translation catalogue (58 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Version
bn: সংস্করণ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: <none>
bn: <একটিও নয়>

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Configure
bn: কনফিগার

en: All
bn: সমস্ত

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Mode
bn: মোড

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Table
bn: টেবিল

en: Not installed
bn: ইন্সটল করা নয়

en: Install
bn: ইন্সটল

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Default language
bn: ডিফল্ট ভাষা

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Show
bn: দেখাও

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
