WissKI (8.x-4.1) - en to bs translation catalogue (97 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: Enable
bs: Omogući

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Tags
bs: Tagovi

en: Version
bs: Verzija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Password
bs: Lozinka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Parent
bs: Roditelj

en: Category
bs: Kategorija

en: Name
bs: Ime

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Event
bs: Događaj

en: Text
bs: Tekst

en: Statistics
bs: Statistika

en: User
bs: Korisnik

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Options
bs: Opcije

en: All
bs: Sve

en: Published
bs: Objavljeno

en: Revisions
bs: Revizije

en: Field type
bs: Tip polja

en: Contains
bs: Sadrži

en: Is less than
bs: Je manje od

en: Is less than or equal to
bs: Je manje od ili jednako

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is greater than or equal to
bs: Je više od ili jednako

en: Is greater than
bs: Je više od

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Table
bs: Tabela

en: Not installed
bs: Nije instalirano

en: Save changes
bs: Snimi promjene

en: <All>
bs: <Sve>

en: Clone
bs: Klon

en: Profile
bs: Profil

en: Default language
bs: Defaultni jezik

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Authored on
bs: Napisano

en: Hidden
bs: Sakriven

en: in
bs: u

en: Query
bs: Upit

en: Revert
bs: Vratiti

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: Revision
bs: Revizije

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
bs: @type: obrisan %title revizijom %revision.

en: empty
bs: prazan

en: contains
bs: sadrži

en: Translate
bs: Prevedi

en: No link
bs: bez linka

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: not empty
bs: nije prazan

en: Ends with
bs: Završava sa

en: Numeric
bs: Numerički

en: Edit link
bs: Izmjeni link

en: between
bs: između

en: And max
bs: I max

en: begins
bs: počinje

en: ends
bs: završava

en: Invalid
bs: Nevažeći

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
bs: Revizija od %revision-date za @type %title je obrisana.

en: @type: reverted %title revision %revision.
bs: @type: povraćen %title revizijom %revision.

en: Revert to earlier revision
bs: Povrati na raniju reviziju

en: Delete earlier revision
bs: Izbriši ranije revizije
