WissKI (8.x-4.0) - en to mr translation catalogue (71 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: select
mr: निवडा

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: Enable
mr: समर्थ

en: optional
mr: पर्यायी

en: Enabled
mr: समर्थ

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Move
mr: सरकवा

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: remove
mr: मिटवा

en: View
mr: बघा

en: Length
mr: लांबी

en: Path
mr: रस्ता

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Options
mr: विकल्प

en: All
mr: सर्व

en: From
mr: कडून

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: Is less than
mr: च्या पेक्षा कमी

en: Is less than or equal to
mr: च्या पेक्षा कमी किंवा समान

en: Is equal to
mr: समान

en: Is greater than or equal to
mr: च्या पेक्षा जास्त किंवा समान

en: Is greater than
mr: च्या पेक्षा जास्त

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: Merge
mr: एकत्र(Merge)

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: here
mr: येथे

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Close
mr: बंद

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा

en: Bundle
mr: बंडल

en: Min
mr: किमान

en: And max
mr: आणि कमाल

en: Dependencies
mr: आवश्यकता
