will-nice sponsor (1.0.0) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: On
id: Pada

en: Download
id: Unduh

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Message:
id: Pesan:

en: Query
id: Kueri

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Status message
id: Pesan status

en: This action cannot be undone.<br />Make a backup of your database if you want to be able to restore these items.
id: Aksi ini tidak dapat dikembalikan.<br />Cadangkan database anda jika anda anda ingin mengembalikan item-item ini.

en: Deleting items... Completed @percentage% (@current of @total).
id: Menghapus item... Selesai @percentage% (@current dari @total).
