will-nice sponsor (1.0.0) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: On
pt: Habilitado

en: Off
pt: Desligado

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Message:
pt: Mensagem:

en: Query
pt: Consulta

en: Refund
pt: Estorno

en: Interval
pt: Intervalo

en: Choose
pt: Escolha

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Reason for refund
pt: Razão para estorno

en: Order number:
pt: Número do pedido:

en: User id
pt: Id de usuário

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: Reply to
pt: Responder a

en: Display Mode
pt: Modo de Apresentação

en: Are you sure you want to delete all @entity_type_plural?
pt: Tem certeza de que deseja excluir todos os @entity_type_plural?

en: This action cannot be undone.<br />Make a backup of your database if you want to be able to restore these items.
pt: Não é possível desfazer esta ação.<br />Faça um backup de seu banco de dados se desejar restaurar esses itens.

en: Delete all @entity_type_plural
pt: Excluir todos os @entity_type_plural

en: There are 0 @entity_type_plural to delete.
pt: Há 0 @entity_type_plural para excluir.

en: Deleting @entity_type_plural
pt: Excluindo @entity_type_plural

en: Deleting items... Completed @percentage% (@current of @total).
pt: Excluindo itens ... @percentage% concluído (@current de @total).

en: All @entity_type_plural have been deleted.
pt: Todos os @entity_type_plural foram excluídos.

en: And <strong>@count</strong> more @entity_type_singular. | And <strong>@count</strong> more @entity_type_plural.
pt[0]: E <strong>@count</strong> mais @entity_type_singular.
pt[1]: E <strong>@count</strong> mais @entity_type_plural.

en: This will delete <strong>@count</strong> @entity_type_singular. | This will delete <strong>@count</strong> @entity_type_plural.
pt[0]: Isto irá apagar <strong>@count</strong> @entity_type_singular.
pt[1]: Isto irá apagar <strong>@count</strong> @entity_type_plural.
