WordBank token (1.0.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Value
ast: Valor

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Active
ast: Activu
