WordBank token (1.0.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Value
ca: Valor

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Active
ca: Actiu

en: Values
ca: Valors

en: Machine name
ca: Nom-màquina
