WordBank token (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Value
cy: Gwerth

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Active
cy: Gweithredol
