WordBank token (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Active
fa: فعال

en: Values
fa: مقادیر

en: Machine name
fa: نام ماشینی
