WordBank token (1.0.0-alpha1) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Value
fil: Halaga

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Active
fil: Aktibo
