WordBank token (1.0.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (8 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Value
gl: Valor

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Active
gl: Activo

en: Values
gl: Valores

en: Machine name
gl: Nome de sistema
