WordBank token (1.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (8 entries)

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Value
he: ערך

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Active
he: פעיל

en: Values
he: ערכים

en: Machine name
he: שם מכונה
