WordBank token (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Active
hi: सक्रिय

en: Machine name
hi: मशीन नाम
