WordBank token (1.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (6 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Value
jv: Biji

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Active
jv: Aktif

en: Machine name
jv: Jeneng mesin
