WordBank token (1.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
