WordBank token (1.0.0-beta1) - en to bo translation catalogue (7 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང
