WordBank token (1.0.0-beta1) - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Value
eu: Balioa

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Active
eu: Aktiboa

en: Values
eu: Balioak

en: Machine name
eu: Makinaren izena
