WordBank token (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Active
fr: Actif

en: Values
fr: Valeurs

en: Machine name
fr: Nom système
