WordBank token (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Active
it: Attivo

en: Values
it: Valori

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
