WordBank token (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Active
oc: Actiu

en: Values
oc: Valors

en: Machine name
oc: Nom sistèma
