WordBank token (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Active
tr: Etkin

en: Values
tr: Değerler

en: Machine name
tr: Makine adı
