WordBank token (1.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Value
ur: قیمت

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Active
ur: فعال
