WordBank token (1.0.0-beta1) - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Value
es: Valor

en: Enable
es: Activar

en: Disable
es: Desactivar

en: Active
es: Activo

en: Values
es: Valores

en: Machine name
es: Nombre de sistema
