WordBank token (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Active
ja: アクティブ

en: Values
ja: 値

en: Machine name
ja: システム内部名称
