WordBank token (1.0.0-beta1) - en to ku translation catalogue (6 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Value
ku: نرخ

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Active
ku: چالاکە
