WordBank token (1.0.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (8 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Value
ne: मान

en: Enable
ne: सक्षम बनाउनुहोस्

en: Disable
ne: अक्षम बनाउनुहोस्

en: Active
ne: सक्रिय

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: Add one more
ne: एउटा थप्नुहोस्
