Word Cloud (1.0.0) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: UPPERCASE
uk: ПРОПИСНІ

en: lowercase
uk: нижній регістр

en: Normal
uk: Звичайне

en: Colors
uk: Кольори

en: Background color
uk: Колір тла

en: Color scheme
uk: Схема кольорів

en: Bold
uk: Напівжирний

en: Font family
uk: Гарнітура

en: Minimum word length
uk: Мінімальна довжина слова

en: Typography
uk: Типографіка

en: Font weight
uk: Стиль шрифту

en: Shape
uk: Форма

en: Maximum number of words
uk: Максимальна кількість слів

en: Title Case
uk: Кожне Слово З Прописної

en: Semi-bold
uk: Напівжирний
