WordPress Migrate SQL (1.0.0-alpha15) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Title
de: Titel

en: Content
de: Inhalt

en: Username
de: Benutzername

en: Password
de: Passwort

en: Parent
de: Übergeordnet

en: Total
de: Gesamt

en: Email
de: E-Mail

en: Display name
de: Anzeigenname

en: Post title
de: Titel des Eintrags

en: Excerpt
de: Auszug

en: File Name
de: Dateiname

en: Created Date
de: Erstellungsdatum

en: Registered
de: Registriert

en: User id
de: Benutzer-ID

en: Post ID
de: Beitrags-ID

en: Post type
de: Beitragstyp

en: Modified Date
de: Änderungsdatum

en: Term id
de: Begriff-ID
