Work time (1.0.0) - en to oc translation catalogue (63 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Content
oc: Contengut

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Language
oc: Lenga

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Action
oc: Accion

en: On
oc: Activat

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Project
oc: Projèctes

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Sunday
oc: Dimenge

en: High
oc: Nauta

en: Low
oc: Febla

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: History
oc: Istoric

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Year
oc: Annada

en: Off
oc: Desactivat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Month
oc: Mes

en: State
oc: Estat

en: Day
oc: Jorn

en: Mon
oc: lun

en: Tue
oc: mar

en: Wed
oc: mèc

en: Thu
oc: jòu

en: Sat
oc: sab

en: Sun
oc: dim

en: Close
oc: Tampar

en: Undefined
oc: Indefinit

en: Accept
oc: Acceptar

en: Empty
oc: Void

en: Exception
oc: Excepció

en: sort by @s
oc: trier per @s

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: - All -
oc: - Tot -

en: Choose a file
oc: Causissètz un fichièr

en: Wrapper class
oc: Classa de l'envolopa (wrapper)
