Work time (1.0.2) - en to am translation catalogue (43 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Content
am: ይዞታ

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Action
am: እርምጃ

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: High
am: ከፍ ያለ

en: Low
am: ዝቅተኛ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: History
am: ታሪክ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Tue
am: ቲዩ

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Undefined
am: ያልተገለጸ

en: sort by @s
am: በ@s ደርድር

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ
