Work time (1.0.2) - en to da translation catalogue (88 entries)

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Project
da: Projekt

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Hourly
da: En gang i timen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Break
da: Linjeskift

en: Name
da: Navn

en: Back
da: Tilbage

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: History
da: Historik

en: Total
da: I alt

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: All
da: Alle

en: Year
da: År

en: Off
da: Afbrudt

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Month
da: Måned

en: Price
da: Pris

en: Desc
da: Faldende

en: Filter by
da: Filtrér efter

en: Week
da: Uge

en: Day
da: Dag

en: Mon
da: man

en: Tue
da: tir

en: Wed
da: ons

en: Thu
da: tor

en: Sat
da: lør

en: Sun
da: søn

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Close
da: Luk

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Undefined
da: Udefinereret

en: Project name
da: Projektnavn

en: Empty
da: Tom

en: Apply
da: Udfør

en: Distance
da: Afstand

en: Rate
da: Bedøm

en: Timeline
da: Tidslinje

en: sort by @s
da: sorter efter @s

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Hong Kong Dollar
da: Hong Kong-dollar

en: New Zealand Dollar
da: New Zealand-dollar

en: Singapore Dollar
da: Singaporeanske dollar

en: Started
da: Startet

en: Entity type
da: Entity-type

en: Kilometers
da: Kilometer

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Total price
da: Pris i alt

en: - All -
da: - Alle -

en: Field label
da: Feltmærkat

en: Group by
da: Gruppér efter

en: Attendance
da: Deltagelse

en: Total time
da: Tid i alt

en: Choose a file
da: Vælg en fil

en: Asc
da: Stigende

en: Wrapper class
da: Wrapper-klasse

en: Entity id
da: Entity ID

en: Type filter
da: Typefilter

en: Reference type
da: Referencetype
