Work time (1.0.2) - en to hu translation catalogue (112 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Content
hu: Tartalom

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Language
hu: Nyelv

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Project
hu: Projekt

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Hourly
hu: Óránként

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Break
hu: Törés

en: Name
hu: Név

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: High
hu: Magas

en: Low
hu: Alacsony

en: Time
hu: Idő

en: View
hu: Megtekintés

en: History
hu: Történet

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: All
hu: Mind

en: Year
hu: Év

en: Off
hu: Ki

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Normal
hu: Általános

en: Month
hu: Hónap

en: Price
hu: Ár

en: Desc
hu: Csökk

en: Filter by
hu: Szűrés e szerint:

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: Mon
hu: h

en: Tue
hu: k

en: Wed
hu: sze

en: Thu
hu: cs

en: Sat
hu: szo

en: Sun
hu: v

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Close
hu: Bezár

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Project name
hu: A projekt neve

en: Empty
hu: Üres

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Distance
hu: Távolság

en: Rate
hu: Mérték

en: Miles
hu: Mérföld

en: Timeline
hu: Idővonal

en: Stopped
hu: Leállítva

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Hong Kong Dollar
hu: Hongkongi dollár

en: New Zealand Dollar
hu: Új-zélandi dollár

en: Singapore Dollar
hu: Szingapúri dollár

en: Started
hu: Indult

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Kilometers
hu: Kilométer

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Play
hu: Lejátszás

en: Total price
hu: Végső ár

en: Meters
hu: Méter

en: - All -
hu: – Mind –

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: Group by
hu: Csoportosítás

en: Attendance
hu: Részvétel

en: Total time
hu: Összes idő

en: Employee
hu: Alkalmazott

en: Group.
hu: Csoport.

en: Choose a file
hu: Fájl választás

en: Belize Dollar
hu: Belizei dollár

en: Czech Republic Koruna
hu: Cseh korona

en: Gibraltar Pound
hu: Gibraltári font

en: Cayman Islands Dollar
hu: Kajmán-szigeteki dollár

en: Sri Lanka Rupee
hu: Srí Lankai rúpia

en: Solomon Islands Dollar
hu: Salamon-szigeteki dollár

en: Saint Helena Pound
hu: Szent Ilona-i font

en: Trinidad and Tobago Dollar
hu: Trinidad és Tobagói dollár

en: United States Dollar
hu: USA dollár

en: East Caribbean Dollar
hu: Kelet-karibi dollár

en: Asc
hu: Növ

en: Wrapper class
hu: Befoglaló osztály

en: Entity id
hu: Entitásazonosító

en: Reference type
hu: Hivatkozás típusa

en: Nicaragua Cordoba
hu: Nicaraguai Córdoba

en: Verifying entry...
hu: Bejegyzés ellenőrzése…
