Work time (1.0.2) - en to jv translation catalogue (58 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Next
jv: Sakterusé

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Content
jv: Konten

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: List
jv: Daftar

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Language
jv: Basa

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Action
jv: Aksi

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: High
jv: Dhuwur

en: Low
jv: Endhép

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: History
jv: Sejarah

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Year
jv: Tahun

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Month
jv: Wulan

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Week
jv: Pekan

en: Day
jv: Dina

en: Mon
jv: Sen

en: Tue
jv: Sel

en: Wed
jv: Reb

en: Thu
jv: Kem

en: Sat
jv: Set

en: Sun
jv: Mgg

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Undefined
jv: Durung didefinisi

en: Empty
jv: Kosong

en: sort by @s
jv: urutaké karo @s

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Group by
jv: Grup by

en: Choose a file
jv: Pilih berkas

en: Asc
jv: Urut Maju
