Work time (1.0.2) - en to kn translation catalogue (67 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: High
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Low
kn: ಕೆಳಮಟ್ಟದ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Week
kn: ವಾರ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Mon
kn: ಸೋಮ

en: Tue
kn: ಮಂಗಳ

en: Wed
kn: ಧ

en: Thu
kn: ಗುರು

en: Sat
kn: ಶನಿ

en: Sun
kn: ಭಾನು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Undefined
kn: ವಿವರಿಸದೆ ಇರುವ

en: Stop
kn: ನಿಲ್ಲಿಸು

en: Accept
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Rate
kn: ದರ

en: Stopped
kn: ನಿಂತಿದೆ

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Play
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: Over
kn: ಮೇಲೆ
