Work time (1.0.2) - en to ml translation catalogue (39 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Next
ml: അടുത്തത്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Type
ml: തരം

en: Author
ml: ലേഖകൻ

en: List
ml: പട്ടിക

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തി

en: On
ml: ഓൺ

en: Taxonomy
ml: വര്‍ഗ്ഗീകരണം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Hourly
ml: മണിക്കൂറിൽ

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Preview
ml: മുന്‍‌കാഴ്ച

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Time
ml: സമയം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: History
ml: ചരിത്രം

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Node
ml: നോഡ്

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Month
ml: മാസം

en: Day
ml: ദിവസം

en: Authored on
ml: എഴുതിയ സമയം

en: Undefined
ml: നിര്‍വചിക്കപ്പെടാത്തത്

en: sort by @s
ml: അടുക്കു @s
