Work time (1.0.2) - en to nl translation catalogue (95 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Content
nl: Inhoud

en: Group
nl: Groep

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Action
nl: Actie

en: On
nl: Aan

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Hourly
nl: Elk uur

en: - None -
nl: - Geen -

en: Break
nl: Pauze

en: Name
nl: Naam

en: Back
nl: Terug

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: Time
nl: Tijd

en: View
nl: Weergeven

en: History
nl: Historie

en: Total
nl: Totaal

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Year
nl: Jaar

en: Off
nl: Uit

en: Location
nl: Locatie

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Normal
nl: Normaal

en: Month
nl: Maand

en: Price
nl: Prijs

en: Desc
nl: Aflopend

en: Filter by
nl: Filteren op

en: Day
nl: Dag

en: Mon
nl: ma

en: Tue
nl: di

en: Wed
nl: wo

en: Thu
nl: do

en: Sat
nl: za

en: Sun
nl: zo

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Close
nl: Sluiten

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Undefined
nl: Onbepaald

en: Accept
nl: Accepteren

en: Empty
nl: Leeg

en: Apply
nl: Toepassen

en: Distance
nl: Afstand

en: Rate
nl: Percentage

en: Miles
nl: Mijlen

en: Timeline
nl: Tijdlijn

en: sort by @s
nl: op @s sorteren

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: New Zealand Dollar
nl: Nieuw Zeelandse Dollar

en: Singapore Dollar
nl: Singaporese Dollar

en: Started
nl: Gestart

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Overtime
nl: Overtijd

en: User id
nl: Gebruikers-ID

en: Bundle
nl: Bundel

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Play
nl: Afspelen

en: Total price
nl: Totaalprijs

en: - All -
nl: - Alle -

en: Reference field
nl: Referentieveld

en: Field label
nl: Veldlabel

en: Group by
nl: Groeperen op

en: Attendance
nl: Opkomst

en: Total time
nl: Totale tijd

en: Employee
nl: Werknemer

en: Total hours
nl: Totaal aantal uren

en: Choose a file
nl: Een bestand kiezen

en: Solomon Islands Dollar
nl: Solomon Islands dollar

en: East Caribbean Dollar
nl: Oost-Caribische dollar

en: Asc
nl: Oplopend

en: Wrapper class
nl: Wrapper-klasse

en: Entity id
nl: Entiteit-ID

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Type filter
nl: Type-filter

en: Optional description.
nl: Optionele beschrijving.

en: Reference type
nl: Referentietype
