Work time (1.0.2) - en to fa translation catalogue (70 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: سجل

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: On
fa: روشن

en: Taxonomy
fa: رده بندی

en: Edit
fa: تدوین

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: High
fa: زیاد

en: Low
fa: کم

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: History
fa: تاریخچه

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Year
fa: سال

en: Off
fa: خاموش

en: Filter
fa: صافی

en: Location
fa: مکان

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: ,
fa: ،

en: Month
fa: ماه

en: Desc
fa: نزولی

en: Filter by
fa: صافی بر اساس

en: Day
fa: روز

en: Mon
fa: د.

en: Tue
fa: س.

en: Wed
fa: چ.

en: Thu
fa: پ.

en: Sat
fa: ش.

en: Sun
fa: ی.

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Close
fa: بستن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: Accept
fa: قبول

en: Empty
fa: خالی

en: Apply
fa: تایید

en: sort by @s
fa: ترتیب بر اساس @s

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: - All -
fa: - همه -

en: Choose a file
fa: یک فایل انتخاب کنید

en: Asc
fa: صعودی
