Work time (1.0.2) - en to ru translation catalogue (113 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Next
ru: Вперёд

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Content
ru: Содержимое

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Language
ru: Язык

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Action
ru: Действие

en: On
ru: Вкл

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Project
ru: Проект

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Hourly
ru: Ежечасно

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Break
ru: перерыв

en: Name
ru: Название

en: Back
ru: Назад

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: High
ru: Высокий

en: Low
ru: Низкий

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: History
ru: История

en: Total
ru: Итого

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Node
ru: Материал

en: All
ru: Все

en: Year
ru: Год

en: Off
ru: Выкл

en: Filter
ru: Фильтр

en: Location
ru: Место

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Normal
ru: Нормальный

en: Month
ru: Месяц

en: Price
ru: Цена

en: Desc
ru: По убыванию

en: Filter by
ru: Фильтровать по

en: Week
ru: Неделя

en: Day
ru: День

en: Mon
ru: пн

en: Tue
ru: вт

en: Wed
ru: ср

en: Thu
ru: чт

en: Sat
ru: сб

en: Sun
ru: вс

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Close
ru: Закрыть

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: Undefined
ru: Неопределенный

en: Stop
ru: Остановить

en: Accept
ru: Принять

en: Project name
ru: Имя проекта

en: Empty
ru: Пусто

en: Apply
ru: Применить

en: Distance
ru: Расстояние

en: Rate
ru: Ставка

en: Miles
ru: Миль

en: Timeline
ru: График времени

en: sort by @s
ru: сортировать по @s

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Hong Kong Dollar
ru: Гонконгский Доллар

en: New Zealand Dollar
ru: Новозеландский Доллар

en: Singapore Dollar
ru: Сингапурский Доллар

en: Started
ru: Начало

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Time end
ru: Время окончания

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: User id
ru: ID пользователя

en: Bundle
ru: Набор

en: Kilometers
ru: километр

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: Play
ru: Играть

en: Total price
ru: Общая стоимость

en: Meters
ru: Метр

en: - All -
ru: - Все -

en: Over
ru: Поверх

en: Field label
ru: Метка поля

en: Group by
ru: Группировать

en: Attendance
ru: Статус участия

en: Choose a file
ru: Выберите файл

en: Belize Dollar
ru: Белизский Доллар

en: Czech Republic Koruna
ru: Чешская Крона

en: Gibraltar Pound
ru: Гибралтарский Фунт

en: Cayman Islands Dollar
ru: Доллар островов Кайман

en: Sri Lanka Rupee
ru: Шри-Ланкийская Рупия

en: Solomon Islands Dollar
ru: Доллар Соломоновых Островов

en: Saint Helena Pound
ru: Фунт острова Святой Елены

en: Trinidad and Tobago Dollar
ru: Доллар Тринидада и Тобаго

en: United States Dollar
ru: Доллар США

en: East Caribbean Dollar
ru: Восточно-Карибский Доллар

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Wrapper class
ru: Класс обёртки

en: Entity id
ru: ID сущности

en: Add one more
ru: Добавить ещё

en: Remove one
ru: Удалить одну

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Reference type
ru: Тип связи
