Work time (1.0.2) - en to uk translation catalogue (134 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Next
uk: Наступний

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Content
uk: Вміст

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: On
uk: Увімкнено

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Project
uk: Проект

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Hourly
uk: Щогодини

en: - None -
uk: - Немає -

en: Break
uk: Зупинити

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Back
uk: Назад

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: Time
uk: Час

en: View
uk: Перегляд

en: History
uk: Історія

en: Total
uk: Всього

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: All
uk: Все

en: Year
uk: Рік

en: Off
uk: Вимкнено

en: Filter
uk: Фільтр

en: Location
uk: Місце розташування

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Normal
uk: Звичайне

en: Month
uk: Місяць

en: Price
uk: Ціна

en: Desc
uk: Спад

en: Filter by
uk: Фільтрувати за

en: Week
uk: Тиждень

en: Day
uk: День

en: Mon
uk: пн

en: Tue
uk: вт

en: Wed
uk: ср

en: Thu
uk: чт

en: Sat
uk: сб

en: Sun
uk: нд

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Close
uk: Закрити

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Undefined
uk: Невизначено

en: Stop
uk: Зупинити

en: Accept
uk: Прийняти

en: Project name
uk: Назва проекту

en: Empty
uk: Порожньо

en: Apply
uk: Застосувати

en: Distance
uk: Відстань

en: Rate
uk: Оцінити

en: Miles
uk: Милі

en: Timeline
uk: Графік часу

en: Stopped
uk: Зупинено

en: sort by @s
uk: критерій впорядкування: @s

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Hong Kong Dollar
uk: Гонконгський долар

en: New Zealand Dollar
uk: Новозеландський долар

en: Singapore Dollar
uk: Сингапурський долар

en: Started
uk: Запущено

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Time end
uk: Час закінчення

en: Commit
uk: Передати

en: Overtime
uk: Понаднормово

en: User id
uk: ID користувача

en: Bundle
uk: Пакет

en: Kilometers
uk: Кілометри

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Play
uk: Відтворити

en: Total price
uk: Загальна вартість

en: Meters
uk: Метри

en: - All -
uk: - Усе -

en: Over
uk: Накладання

en: Group by
uk: Групувати за

en: Attendance
uk: Участь

en: Visualize
uk: Показати

en: Employee
uk: Співробітник

en: Total hours
uk: Всього годин

en: Fingerprint
uk: Відбиток

en: Choose a file
uk: Виберіть файл

en: Belize Dollar
uk: Белізький долар

en: Czech Republic Koruna
uk: Чеська крона

en: Gibraltar Pound
uk: Гібралтарський фунт

en: Cayman Islands Dollar
uk: Долар Кайманових островів

en: Sri Lanka Rupee
uk: Рупія Шрі-Ланки

en: Solomon Islands Dollar
uk: Долар Соломонових островів

en: Saint Helena Pound
uk: Фунт острова Святої Єлени

en: Trinidad and Tobago Dollar
uk: Долар Тринідаду та Тобаго

en: United States Dollar
uk: Долар США

en: East Caribbean Dollar
uk: Східно-карибський долар

en: Asc
uk: Зрост

en: Wrapper class
uk: Клас обгортки

en: Entity id
uk: Id сутності

en: Add one more
uk: Додати ще

en: Remove one
uk: Вилучити одну

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Accuracy:
uk: Точність:

en: Reference type
uk: Тип посилання

en: Botswana Pula
uk: Пула Ботсвани

en: El Salvador Colon
uk: Сальвадорський колон

en: Fiji Dollar
uk: Долар Фіджі

en: Guyana Dollar
uk: Гайянський долар

en: Iceland Krona
uk: Ісландська крона

en: Mauritius Rupee
uk: Маврикійська рупія

en: Mozambique Metical
uk: Метікал Мозамбіку

en: Seychelles Rupee
uk: Сейшельська рупія

en: Zimbabwe Dollar
uk: Долар Зімбабве

en: Australia Dollar
uk: Австралійський долар

en: Canada Dollar
uk: Канадський долар

en: Switzerland Franc
uk: Швейцарський франк

en: United Kingdom Pound
uk: Фунт Сполученого королівства

en: Working days
uk: Робочі дні

en: Verifying entry...
uk: Перевірка запису...
