Work time (1.0.2) - en to vi translation catalogue (80 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Next
vi: Tiếp

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Content
vi: Nội dung

en: Group
vi: Nhóm

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: List
vi: Danh sách

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Action
vi: Thao tác

en: On
vi: Bật

en: Taxonomy
vi: Luật phân loại

en: Project
vi: Công trình

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: - None -
vi: - Không -

en: Name
vi: Tên

en: Back
vi: Trở lại

en: Label
vi: Nhãn

en: Preview
vi: Xem trước

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: High
vi: Cao

en: Low
vi: Thấp

en: Time
vi: Thời gian

en: View
vi: Xem

en: History
vi: Lịch sử

en: Total
vi: Tổng

en: ID
vi: Mã

en: User
vi: Người dùng

en: Created
vi: Tạo bởi

en: All
vi: Tất cả

en: Year
vi: Năm

en: Off
vi: Tắt

en: Filter
vi: Lọc

en: Location
vi: Vị trí

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Normal
vi: Bình thường

en: Month
vi: Tháng

en: Price
vi: Giá

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Filter by
vi: Lọc theo

en: Week
vi: Tuần

en: Day
vi: Ngày

en: Mon
vi: T2

en: Tue
vi: T3

en: Wed
vi: T4

en: Thu
vi: T5

en: Sat
vi: T7

en: Sun
vi: CN

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Close
vi: Đóng

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Undefined
vi: Không đặt

en: Stop
vi: Dừng

en: Accept
vi: Chấp nhận

en: Project name
vi: Tên dự án:

en: Empty
vi: Trống

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Rate
vi: Tỷ lệ

en: Stopped
vi: Bị dừng

en: sort by @s
vi: sắp xếp theo @s

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Started
vi: Đã bắt đầu

en: Play
vi: Phát

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Attendance
vi: Tham dự

en: Date filter
vi: Lọc theo ngày tháng

en: Fingerprint
vi: Vân tay

en: Choose a file
vi: Chọn một tệp tin

en: Asc
vi: Tăng dần
