Work time (1.0.3) - en to ast translation catalogue (42 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Content
ast: Conteníu

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Language
ast: Llingua

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Taxonomy
ast: Taxonomía

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: High
ast: Altu

en: Low
ast: Baxu

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: History
ast: Historial

en: User
ast: Usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: Filter
ast: Filtru

en: Mon
ast: Llu

en: Tue
ast: Mar

en: Wed
ast: Mié

en: Thu
ast: Xue

en: Sat
ast: Sáb

en: Sun
ast: Dom

en: Configuration
ast: Configuración

en: Close
ast: Zarrar

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Empty
ast: Ermu
