Work time (1.0.3) - en to bn translation catalogue (37 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: History
bn: ইতিহাস

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Year
bn: বছর

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন

en: Mon
bn: সোম

en: Tue
bn: মঙ্গল

en: Wed
bn: বুধ

en: Thu
bn: বৃহস্পতি

en: Sat
bn: শনি

en: Sun
bn: রবি

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: sort by @s
bn: @s অনুসারে সাজাও
