Work time (1.0.3) - en to fr translation catalogue (98 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Content
fr: Contenu

en: Group
fr: Groupe

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Language
fr: Langue

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Project
fr: Projet

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Hourly
fr: Toutes les heures

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Name
fr: Nom

en: Back
fr: Précédent

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: High
fr: Haute

en: Low
fr: Faible

en: Time
fr: Heure

en: View
fr: Voir

en: History
fr: Historique

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: submit
fr: soumettre

en: Year
fr: Année

en: Filter
fr: Filtrer

en: Month
fr: Mois

en: Price
fr: Prix

en: Filter by
fr: Filtrer par

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: Mon
fr: lun

en: Tue
fr: mar

en: Wed
fr: mer

en: Thu
fr: jeu

en: Sat
fr: sam

en: Sun
fr: dim

en: Close
fr: Fermer

en: Task
fr: Tâche

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Undefined
fr: Indéfini

en: Accept
fr: Accepter

en: Empty
fr: Vide

en: Apply
fr: Appliquer

en: Rate
fr: Taux

en: Timeline
fr: Chronologie

en: sort by @s
fr: trier par @s

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Hong Kong Dollar
fr: Dollar de Hong Kong

en: New Zealand Dollar
fr: Dollar néo-zélandais

en: Singapore Dollar
fr: Dollar de Singapour

en: Started
fr: Démarré

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Time end
fr: Heure de fin

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: User id
fr: Identifiant de l'utilisateur

en: Bundle
fr: Type

en: Kilometers
fr: Kilomètres

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Play
fr: Lecture

en: Total price
fr: Prix total

en: Meters
fr: Mètres

en: - All -
fr: - Tout -

en: Reference field
fr: Champ de référence

en: Field label
fr: Étiquette du champ

en: Group by
fr: Grouper par

en: Attendance
fr: Participation

en: Total time
fr: Temps total

en: Office hours
fr: Horaires d'ouverture

en: One post processed. | @count posts processed.
fr[0]: Une contribution traitée.
fr[1]: @count contributions traitées.

en: Choose a file
fr: Choisir un fichier

en: Belize Dollar
fr: Dollar du Belize

en: Czech Republic Koruna
fr: Couronne tchèque

en: Gibraltar Pound
fr: Livre de Gibraltar

en: Cayman Islands Dollar
fr: Dollar des Îles Caïmans

en: Sri Lanka Rupee
fr: Roupie srilankaise

en: Solomon Islands Dollar
fr: Dollar des îles Salomon

en: Saint Helena Pound
fr: Livre de Saint-Hélène

en: Trinidad and Tobago Dollar
fr: Dollar de Trinidad-et-Tobago

en: United States Dollar
fr: Dollar américain

en: East Caribbean Dollar
fr: Dollar des Caraïbes orientales

en: Wrapper class
fr: Classe de l'enveloppe (wrapper)

en: Entity id
fr: Id de l'entité

en: Type filter
fr: Filtre par type

en: Reference type
fr: Type de référence

en: Verifying entry...
fr: Vérification de l'entrée...

en: MAC address
fr: Adresse MAC
