Work time (1.0.3) - en to gu translation catalogue (46 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Next
gu: આગળ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Language
gu: ભાષા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Search
gu: શોધ

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Time
gu: સમય

en: View
gu: જુઓ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Node
gu: નોડ

en: Year
gu: વર્ષ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Month
gu: મહિનો

en: Day
gu: દિવસ

en: Mon
gu: સોમ

en: Tue
gu: મંગળ

en: Wed
gu: બુધ

en: Thu
gu: ગુરુ

en: Sat
gu: શનિ

en: Sun
gu: રવિ

en: Close
gu: બંધ

en: Task
gu: કાર્ય

en: Latitude
gu: અક્ષાંશ

en: Longitude
gu: રેખાંશ

en: Undefined
gu: અનિર્ધારિત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Bundle
gu: બંડલ
