Work time (1.0.3) - en to hi translation catalogue (62 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Content
hi: सामग्री

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Project
hi: परियोजना

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: History
hi: इतिहास

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Node
hi: नोड

en: Year
hi: वर्ष

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Normal
hi: सामान्य

en: Month
hi: माह

en: Day
hi: दिन

en: Mon
hi: सोम

en: Tue
hi: मंगल

en: Wed
hi: बुध

en: Thu
hi: गुरु

en: Sat
hi: शनि

en: Sun
hi: रवि

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Close
hi: बंद करे

en: Task
hi: कार्य

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Undefined
hi: अपरिभाषित

en: Empty
hi: खाली

en: Apply
hi: लागू करें

en: sort by @s
hi: @s के आधार पर छाँटें

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: - All -
hi: -सभी-

en: Choose a file
hi: एक फ़ाइल चुनें

en: Reference type
hi: संदर्भ प्रकार
