Work time (1.0.3) - en to id translation catalogue (60 entries)

en: Title
id: Judul

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Content
id: Konten

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Project
id: Proyek

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: - None -
id: - Tiada -

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: Time
id: Waktu

en: View
id: Lihat

en: History
id: Riwayat

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Year
id: Tahun

en: Month
id: Bulan

en: Price
id: Harga

en: Filter by
id: Filter dengan

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Mon
id: Sen

en: Tue
id: Sel

en: Wed
id: Rab

en: Thu
id: Kam

en: Sat
id: Sab

en: Sun
id: Min

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Close
id: Tutup

en: Task
id: Perintah

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Undefined
id: Tak didefiniskan

en: Empty
id: Kosong

en: Apply
id: Terapkan

en: Timeline
id: Garis waktu

en: sort by @s
id: urutkan berdasarkan @s

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Total price
id: Total harga

en: - All -
id: - Semua -

en: Choose a file
id: Pilih file

en: Wrapper class
id: Kelas pembungkus

en: Reference type
id: Tipe rujukan
