Work time (1.0.3) - en to it translation catalogue (91 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Action
it: Azione

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: submit
it: invia

en: Year
it: Anno

en: Filter
it: Filtra

en: Normal
it: Normale

en: Month
it: Mese

en: Price
it: Prezzo

en: Filter by
it: Filtra per

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Sat
it: Sab

en: Sun
it: Dom

en: Configuration
it: Configurazione

en: Close
it: Chiudi

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Authored on
it: Creato il

en: Undefined
it: Non definito

en: Accept
it: Accetta

en: Empty
it: Vuoto

en: Apply
it: Applica

en: Distance
it: Distanza

en: Rate
it: Aliquota

en: Miles
it: Miglia

en: Stopped
it: Bloccato

en: sort by @s
it: ordina per @s

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Hong Kong Dollar
it: Dollaro di Hong Kong

en: New Zealand Dollar
it: Dollaro neozelandese

en: Singapore Dollar
it: Dollaro di Singapore

en: Started
it: Iniziato

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Kilometers
it: Chilometri

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Total price
it: Prezzo totale

en: Meters
it: Metri

en: - All -
it: - Tutto -

en: Field label
it: Etichetta del campo

en: Group by
it: Raggruppa per

en: Choose a file
it: Scegli un file

en: Belize Dollar
it: Dollaro del Belize

en: Czech Republic Koruna
it: Corona della Repubblica Ceca

en: Gibraltar Pound
it: Sterlina di Gibilterra

en: Cayman Islands Dollar
it: Dollaro delle isole Cayman

en: Sri Lanka Rupee
it: Rupia dello Sri Lanka

en: Solomon Islands Dollar
it: Dollaro delle Isole Solomon

en: Saint Helena Pound
it: Sterlina di Saint Helena

en: Trinidad and Tobago Dollar
it: Dollaro di Trinidad e Tobago

en: United States Dollar
it: Dollaro statunitense

en: East Caribbean Dollar
it: Dollaro dei Caraibi orientali

en: Wrapper class
it: Classe wrapper

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Reference type
it: Tipo di riferimento
