Work time (1.0.3) - en to ms translation catalogue (52 entries)

en: Title
ms: Tajuk

en: Next
ms: Seterusnya

en: Delete
ms: Padam

en: Submit
ms: Serah

en: Content
ms: Kandungan

en: Group
ms: Kumpulan

en: Type
ms: Jenis

en: Author
ms: Pengarang

en: List
ms: Senarai

en: Cancel
ms: Batal

en: Remove
ms: Buang

en: Language
ms: Bahasa

en: Disabled
ms: Dinyahbolehkan

en: Enabled
ms: Dibolehkan

en: Action
ms: Tindakan

en: Taxonomy
ms: Taksonomi

en: Edit
ms: Sunting

en: Date
ms: Tarikh

en: Search
ms: Carian

en: - None -
ms: - Tiada -

en: Name
ms: Nama

en: Preview
ms: Pratonton

en: Save
ms: Simpan

en: High
ms: Tinggi

en: Low
ms: Rendah

en: Time
ms: Masa

en: View
ms: Pandangan

en: History
ms: Sejarah

en: User
ms: Pengguna

en: Created
ms: Diciptakan

en: Node
ms: Nod

en: Year
ms: Tahun

en: Filter
ms: Tapis

en: Month
ms: Bulan

en: Week
ms: Minggu

en: Day
ms: Hari

en: Mon
ms: Isn

en: Tue
ms: Sel

en: Wed
ms: Rab

en: Thu
ms: Kha

en: Sat
ms: Sab

en: Sun
ms: Aha

en: Configuration
ms: Konfigurasi

en: Close
ms: Tutup

en: Authored on
ms: Dikarang pada

en: Empty
ms: Kosong

en: Apply
ms: Pohon

en: Rate
ms: Menilai

en: sort by @s
ms: isih mengikut @s

en: - Select -
ms: - Pilih -

en: - All -
ms: - Semua -

en: Choose a file
ms: Pilihkan satu fail
